Gratulacje z okazji chrztu

Dzisiaj sprawiłaś mi wielki zaszczyt, zapraszając mnie, bym została matką chrzestną twojego maleństwa. Przez całą ceremonię odczuwałam nieopisany podziw i czułość dla cudownego dziecka. Teraz jesteśmy spokrewnieni. Życzę już naszemu wspólnemu dziecku dobrego zdrowia, powodzenia, dociekliwego umysłu i szczęścia. Niech się rozwinie i zadowoli nas wszystkich swoimi wyczynami i osiągnięciami. Postaram się ochronić go przed kłopotami i trudnościami mocą mojej macierzyńskiej modlitwy. Niech jego czysta dusza zawsze sięga po światło, a my, dorośli, dajmy cierpliwość i inteligencję, aby zobaczyć Bożą iskrę, która migocze w każdym dziecku i pomóc mu rozbłysnąć wielkim i błogosławionym płomieniem.

Chrzciny! Pragniemy, aby dziecko wyrosło mądrze i silnie ku uciesze rodziców. Niech żyje najszczęśliwszym na świecie, niech aniołowie podążają wszędzie i zawsze chronią przed smutkiem i nieszczęściem. Chcemy, aby świat był zawsze miły dla dziecka i otaczających go osób.

Dzisiaj Twoje maleństwo zanurzyło się w wodzie święconej i zostało ochrzczone. Niech ten jasny dzień w życiu całej Twojej rodziny będzie jasnym początkiem nowego etapu życia. Mały krzyż zakładany na dziecko chroni je przed kłopotami, chorobami i złem. Niech jego czysta dusza zawsze będzie otwarta na dobroć i światło. Teraz Twoje dziecko jest pod niezawodną ochroną. Wielka moc stanie się dla niego silną tarczą w życiu i ochroni go przed wpływem sił ciemności. Chcę, aby Twoje dziecko wyrosło na osobę zdrową, dociekliwą, uczciwą i otwartą. Mama i tata – cierpliwość i mądrość, aby zawsze tam być, pomagać, wspierać i dawać wolność wyboru we właściwym czasie.Życzę całej rodzinie jedności, życzliwości i pomyślności.

Serdecznie gratulujemy rodzicom i ich dziecku sakramentu chrztu! Dziś twoje dziecko znalazło nie tylko ojca chrzestnego i matkę chrzestną, którzy będą z nim w każdej chwili, ale także wstawiennictwo i pomoc Boga. Niech wiara pomoże mu wyrosnąć na życzliwą, uczciwą i kochającą osobę!

Gratulujemy bardzo ważnego i znaczącego wydarzenia – chrztu! Pragniemy, aby anioł stróż zaopiekował się, prowadził i ostrzegał ochrzczone dziecko. Niech ścieżka dziecka będzie jasna i pogodna. Życzę dobrego zdrowia, łatwej, edukacyjnej codzienności, cierpliwości, dobrego samopoczucia i dużo radości z każdego przebytego rodzicielskiego etapu!

W te jasne święta całej rodziny, kiedy twoje drogie dziecko zaakceptowało swoją wiarę, szczerze życzę mu uśmiechów jasnych jak tęcza i dni w jego życiu tak ciepłych jak słońce. Pozwól dziecku pokonać wszelkie trudności na drodze, niech uraza i smutek nie przeszkadzają małemu serduszkom.